Ezoterikus mivoltát senki meg sem kérdőjelezheti. A föld szíve itt dobog így meglepő is lenne, ha nem ezzel kezdenénk a felsorolást. Dobogókő a Visegrádi-hegység legmagasabb pontja és mivel a fővárostól nincs messze ezért gyakori célja a kirándulóknak. Már a két világháború között is üzemelt itt egy sípálya, amely azóta számos fejlesztésen ment át tehát a téli sportok kedvelőinek is remek uticélt nyújthat ez az egyébként magas spirituális és ezoterikus értékeket felvonultató táj. Télen gyakran fedi hó az erdőt és ezzel is csodás élményt nyújt a természetbe vágyóknak. Ha pedig már itt vagyunk érdemes Makovecz Imre első épületét a Zsindelyes Vendégházat is megtekinteni.
Ha már a hegyeknél tartunk, akkor a listáról nem maradhat le Magyarország legmagasabb pontja a Kékes-tető, amely a Mátra szívében található meg. Ide mindenkinek legalább egyszer el kell látogatnia életében és a legjobb, ha ezt télen teszi, mert páratlan látványban lehet része főleg, ha már hós is fedi a hegycsúcsot. A Kékes-tető hazánk egyik legjelentősebb klimatikus gyógyhelye, ezért az itt eltöltött idő biztosan jótékony hatással lehet az asztmatikus betegségeinkre vagy az idegkimerültségre. A télis sportokon és a kirándulni vágyók remek célpontja, és ha már itt vagyunk érdemes meglátogatni a kilátót a TV-torony tetején, vagy a piros fehér zöldre festett követ, amely Magyarország legmagasabb pontját jelöli.
Aki egyszer már volt Lillafüreden, az biztosan visszavágyik nem csak nyáron, de télen is. Borsod-Abaúj-emplény megyében Miskolctól alig 20 kilométerre elhelyezkedő Lillafüred kiemelkedő turisztikai központnak számít. Legfőbb látványosságai közé sorolható a Palotaszálló, ahol akár meg is szállhatunk. Parkjában található az ország legmagasabb szabadesésű nem mesterséges vízesése, amely ilyenkor télen befagyva gyönyörű látványt nyújt. Csakúgy mint a völgyben mesterségesen kialakított Hámori-tó, a tanösvények, barlangok, vagy akár az Erdei vasút. Érdemes meglátogatni az Anna és István barlangokat, amelyek mészkővei világritkaságnak számító növényi mintákat őriznek.
Továbbra is Bükkben maradva Lillafüredtől 35 kilométerre található az ország egyik legszebb kirándulóhelye a Szalajka-völgy és az abban elterülő Szilvásvárad. Számos lehengerlő látnivalóval csábítja a kirándulni vágyókat az egész évben a 4,2km hosszú völgyben például megcsodálhatjuk a Fátyol-vízesést és a Szikla forrást továbbá az Istállós-kői ősember barlangot is. Egy hosszabb túrázás után megpihenhetünk a Nagy-tó vagy a Felső-tó partján és a völgyben sétálva elmélyedhetünk a természet szépségében csendjében, amely télen hóval borítva még különösebb és magával ragadóbb látványt képes nyújtani. Nyáron egyébként az erdő csendje vagy a vízesés kellemes csobogása remek meditációs hellyé varázsolhatja a tájat, tehát aki lelki megtisztulásra vágyik ne habozzon felkeresni az ország eme ezoterikus kincsestárát.
Végül, de nem utolsó sorban esett a választás Hévízre, amely egészen más fajta kikapcsolódást nyújt az eddig felsorolt uticélokhoz képest. Itt van ugyanis az országban a legnagyobb természetesen meleg vizű tó, amely télen is látogatható. Egészen páratlan élményt nyújt amikor -10 fokban az ember kellemes 24-26 fokos vízben úszkálhat a szabadban egy tó közepén. A tó egyébként Európa legnagyobb gyógyító erejű meleg vizes tava, amelyre már 1772-ben megépítették az els fürdőházat, amely azóta rengeteg változáson esett át, de a mai napig szemet gyönyörködtető látványt nyújt. A víz az azt tápláló forrásnak és a levegő ingadozásának köszönhetően folyamatosan mozgásban van ezzel elősegítve a hatóanyagok egyenletes terülését. A folyamatos áramlás pedig jótékonyan hat a fürdőzők szervezetére is. Mindenképp érdemes tehát télen meglátogatni ezt a kontinensen is páratlan természeti csodát, és ha megmártóztunk érdemes az alig 20 kilométerre található Keszthelyi Festetics kastélyt meglátogatni vagy tenni egy rövid túrát a Balaton felvidéken megtekinteni a tűhegyet, Tapolcát agy akár Veszprémet.