Chat
Online
Chat now
0 látogató
 
 

Napi bölcsesség

 
A siker tegyen boldoggá, de büszkévé ne.
Paul Geraldy
Napi bölcsesség megosztása

Ezoterikus hírek

 

Kedvelt fórumok

 
Szerelmi mágia
12 hozzászólás
Szerelmi kötés
27 hozzászólás
Kinél jósoltassak?
58 hozzászólás

Új tagok

 

Kedvelt cikkek

 

Beszéd téma

 
Mágikus gömb
37 hozzászólás
 
A szerelem karmája
17 hozzászólás
 
Tarot kártya játék
14 hozzászólás
 
 
Szerelem első látásra
10 hozzászólás
 
Milyen a bioritmusod?
9 hozzászólás
 
A varázsgömb válaszol
9 hozzászólás
 

Flowers hozzászólt a(z) A hatodik érzék című cikkhez. február 20.
 
 

Ezoterikus cikkek

 
Ezotéria 2013. február 23. 1 hozzászólás
 

A buddhista mala a meditációhoz használatos számláló eszköz, amelyből később kialakult a keresztény megfelelője a rózsafüzér is. Csuklóra, vagy nagyra tekerve hordják és az eredeti tibeti buddhizmusban 108+1 záró szemből áll. Az utolsó szemet egyébként guruszemnek is nevezik.

A buddhizmusban a 108-as szám szakrális tartalommal bír: Avalokitésvara és Tárá istenségek 108 nevére is utalhat ez a szám, de Buddha lábnyomának ősi szimbóluma is 108 részből áll.

A malát legtöbbször fából vagy féldrágakövekből készítik. Kevesen tudják, hogy a keresztény vallásokban használatos rózsafüzér elődjének tekinthetjük. Indiából, Tibetből és Nepálból indult útnak kelet felé, Kínába, Japánba és Koreába, majd innen terjedt el nyugaton is, főként Európában, ahol a keresztény rózsafüzér, illetve az ortodox imakötél alakult ki belőle.

A tradíció szerint a meditálók hüvelykujjukkal mozgatják a szemeket, átpörgetve azokat a mutató- vagy gyűrűsujjukon. Minden szemnél egy-egy mantrát mondanak el (hangosan vagy magukban). Az egyik legismertebb tibeti mantra például az „om mani padme hum”, ami nagyjából annyit jelent: „áldás a világ minden teremtményének”.

Amikor a meditáló elér a guruszemhez, megfordítja a malát a másik irányba, és újrakezdi a kört. Azt jelképezi ez, hogy a buddhizmus szerint, amikor valaki eléri a megvilágosodott állapotot (bódhiszattva lét), visszatér a feltételekhez kötött világba, hogy hasznára legyen minden lénynek a megvilágosodáshoz.

A mala nem csak meditációs gyakorlatokhoz és mantrázásra alkalmas, hanem egyúttal a karma „oldására” is szolgál. Ez azt is jelenti, hogy amikor használójának sikerül megoldania egy életfeladatot, ami az ő karmája volt, a mala elszakad vagy leválnak róla a szemek. Ilyenkor a mala beteljesítette adott feladatát, és vissza kell adnunk a természetnek (el kell ásni a földbe, elégetni vagy folyóba dobni), így biztosítva az örök körforgást.

 

 
Paloma
szerkesztő
 
 
 
Most itt vannak
 
Eddig 1 hozzászólás érkezett. Szólj hozzá Te is!
 
töltés...
Hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be az oldalon!
 

gauracandra

febr. 24., 10:24
Én gaudiya vaisnava vagyok (krsna hivő) Én is egy 108 szemből álló malát kaptam a gurumtól ezen imádkozunk egy mantrát (hare krsna) . Ez a mala tulasi növényből van.Ez a tradició szintén nagyon régi.
 
 
 
Hozzászólások betöltése...
 

Horoszkóp

 
 

Ezoterikus videók

 

Tanácsadóink, jósaink

 
Hívja Magyarország legjobb tanácsadóit és jósait, akiket csak neked válogattunk össze. Szerelem, pénz, család, betegségek? Kérdezze bátran tanácsadóinkat!

Szavazás

 

Utolsó hozzászólások

 

Ajánló

 

Az ezotéria képekben

 
 
kép 46
 
3471
 
 
 
kép 104
 
4840
 
 
 
kép 62
 
5209
 

EZOMánia Hírlevél

 
Iratkozz fel ezoterikus hírlevelünkre!
Hírlevelünkkel értesülhet az ezotéria világának legfontosabb híreiről.

EZOMánia a facebookon

 

Az ezotéria hírei