Ekkor a kutatók lecserélték a diákat – most ugyanilyen rövid időre meztelen nők képeit villantották fel. Az eredmény meglepő volt. Azok a pilóták, akik a repülőgépeket már nem is látták, az ugyanannyi ideig vetített hölgyekről alapos és érzékletes leírással szolgáltak.
A fenti példa jól mutatja, hogy érzékszerveink sokkal többre képesek, mint amennyire kihasználjuk a bennük rejlő lehetőségeket. Vannak persze körülöttünk olyanok, akik tökélyre fejlesztik valamely érzéküket. Mindannyian hallottunk olyan vakokról, akik bámulatos képességekkel rendelkeznek – esetleg még a színeket is meg tudják különböztetni tapintással. Elismerjük az abszolút hallással rendelkező zenészeket, a parfümök százait könnyedén megkülönböztető „orrok” szaglását, és már-már természetesnek vesszük, ha egy somelier egy korty bor megízlelése után megállapítja a termő vidéket, a szőlőfajtát és akár az évjáratot is.
Mindezen érzékek kifinomultságát, fejleszthetőségét hajlamosak vagyunk feltétel nélkül elfogadni – de van egy érzék melyhez bizonytalanul, vagy éppen szkeptikusan közeledünk. Az úgynevezett hatodik érzék.
Pedig a hatodik érzék is ugyanolyan képességünk, mint a többi. Vannak ezen a téren is olyanok, akik az átlagosnál fejlettebben élnek a belső érzékszervük által nyújtott lehetőségekkel. Gondoljunk csak a tokiói kő-papír-olló világbajnokokra, vagy a Las Vegasi pókerasztaloknál dollármilliókat kereső profi játékosokra. Vajon mindig szerencséjük van? Ugyan már, képtelenség, hogy évről évre, estéről estére a szerencse mindig melléjük szegődjön. Az igazi profik tudásuk és gyakorlatuk mellett elsajátítottak valamit, ami mindenki számára adott. A képességet, hogy odafigyeljenek a belső hangra. Vajon Ön is megállná a helyét közöttük?
Tesztelje a hatodik érzékét játékunkon!