Chat
Online
Chat now
0 látogató
 
 

Napi bölcsesség

 
A siker tegyen boldoggá, de büszkévé ne.
Paul Geraldy
Napi bölcsesség megosztása

Ezoterikus hírek

 

Kedvelt fórumok

 
Szerelmi mágia
12 hozzászólás
Szerelmi kötés
27 hozzászólás
Kinél jósoltassak?
58 hozzászólás

Új tagok

 

Kedvelt cikkek

 

Beszéd téma

 
Mágikus gömb
37 hozzászólás
 
A szerelem karmája
17 hozzászólás
 
Tarot kártya játék
14 hozzászólás
 
 
Szerelem első látásra
10 hozzászólás
 
Milyen a bioritmusod?
9 hozzászólás
 
A varázsgömb válaszol
9 hozzászólás
 

Flowers hozzászólt a(z) A hatodik érzék című cikkhez. február 20.
 
 

Ezoterikus cikkek

 
Jóslás 2012. augusztus 09. 0 hozzászólás
 

Az asztrológia, azaz a csillagjóslás ezoterikus tudománya az emberiségnek azon ősi hitéből származik, hogy az égitestek helyzete és mozgása fölöttünk, a csillagos égen befolyásolja, sőt meghatározza azt, milyen emberek leszünk, és miként alakul majd az életünk. Az asztrológus legtöbbször egy személy születési helyére és idejére állít fel horoszkópot, és az így elkészített ábrából von le következtetéseket az illető tulajdonságaira, adottságaira, várható életpályájára, sorsának alakulására nézve.

A horoszkóp-készítés kezdetei az ókorig nyúlnak vissza. Sőt, még ennél is korábbról maradtak fenn olyan több tízezer éves leletek, amiket akár a horoszkópok ősének is tekinthetünk. Ilyenek például azok a faragott rénszarvas csontok, amelyek Alexander Marschack, ausztrál kutató szerint akár 25 ezer évesek is lehetnek. A csontokba karcolt rajzok a holdciklusok változását ábrázolják.

Minden nagy ókori civilizációnak megvolt a maga asztrológiája, ilyen például a kínai, az egyiptomi, az azték, az inka stb. asztrológia. A nyugati kultúrában elterjedt asztrológia kialakulása a sumérokhoz (Mezopotámiához, majd Babilóniához) köthető, míg a távol-keleti asztrológiák – melyeket összefoglalóan kínai asztrológiának is nevezhetünk – ettől lényeges pontokban különböznek.

A sumérok már i.e. 4000 körül rendkívül magas szintű asztrológiai ismeretekkel rendelkeztek. Lépcsőzetes piramisaikat is az égbolt megfigyelésére használták leginkább, és számtalan sumér ékírásos agyagtábla tanúskodik fejlett csillagászati ismereteikről. A babilóniaiak ezeket az ismereteket fejlesztették tovább, pontosítva a sumérok asztrológiai számításait. Mind Mezopotámiában, mind Babilóniában – ahogyan más kultúrákban is – a horoszkóp-készíttetés az uralkodók és az arisztokrácia privilégiumai közé tartozott. Így az első asztrológusok az uralkodó belső köréhez tartozó papságból kerültek ki.

Vélhetően i.e. 500 körül született meg az az elmélet, ami az ekliptikát (azaz a Nap 1 év alatt megtett látszólagos útját az égbolton) 12 egyenlő, 30 fokos részre tagolja. Ennek megfelelően született meg az a 12 állatövi jegy vagy csillagjegy, amit ma is használunk.

A babilóniai asztrológia terjedt el Egyiptomban is, a görögökön és a rómaiakon keresztül pedig szinte Európa minden részére eljutott. Az asztrológia igazi virágkorát az ókori Görögországban, főként a hellenizmus korában élte. Itt olyan filozófusok és tudósok tették népszerűvé ezt a tudományt, mint például Platón vagy Arisztotelész.

 

 
Címkék:
vissza
Admin
 
 
 
Most itt vannak
 
nincsenek hozzászólások
Eddig 0 hozzászólás érkezett. Legyél Te az első!
 
töltés...
Hozzászóláshoz kérjük jelentkezz be az oldalon!
Hozzászólások betöltése...
 

Horoszkóp

 
 

Ezoterikus videók

 

Tanácsadóink, jósaink

 
Hívja Magyarország legjobb tanácsadóit és jósait, akiket csak neked válogattunk össze. Szerelem, pénz, család, betegségek? Kérdezze bátran tanácsadóinkat!

Szavazás

 

Utolsó hozzászólások

 

Ajánló

 

Az ezotéria képekben

 
 
kép 538
 
2905
 
 
 
kép 110
 
3237
 
 
kép 264
 
4861
 
 
 
kép 212
 
2811
 

EZOMánia Hírlevél

 
Iratkozz fel ezoterikus hírlevelünkre!
Hírlevelünkkel értesülhet az ezotéria világának legfontosabb híreiről.

EZOMánia a facebookon

 

Az ezotéria hírei