Minden pár életében fontos a jegygyűrű - melynek ajándékozása egy fontos mérföldköve a kapcsolatnak. Itthon a szerelmesek egymásnak adott gyűrűi egy régi szokásra vezethetőek vissza, melynek gyökereit a XIX. százazban kell keresni.
A XIX. században - ha nem is minden egyes esetben - egyre többször adtak a lányoknak gyűrűt. A férfiak ezzel fejezték ki érzelmeiket és persze a gyűrű egyben azt is jelentette, hogy a férfi és a nő között templomi házasságkötés szándéka jelent meg.
A szokás kezdeteként a férfi gyűrűt vitt a leánynak szándéka jeléül és erre pozitív válaszként a leányzó egy kendőt adott cserébe. Később mindketten gyűrűt vettek és adtak egymásnak, melyet (illetve melyeket) a vőlegénynek kellett megvennie. Esetenként az is előfordult, hogy a 2 gyűrű nem a férfié és a nőé lett, hanem mindkettőt a nő kapta meg és egyik a jegygyűrű volt, a másik pedig egy úgynevezett kísérőgyűrű.
Manapság a férfinak max 3 gyűrűt illik vennie. 2-t a nő kap meg, 1-t ő. A 2 női gyűrűből az egyik lehet a mátkagyűrű.
Napjainkban a jegygyűrű általában egyszerű(bb) karikagyűrű, szinte minden esetben aranyból készül. A viselésére jellemző, hogy az esküvő előtt a bal kézen kell hordani, majd esküvő alkalmával átkerül a jobb kézre. A továbbiakban pedig a jobb kéz 4. ujján viselt gyűrű jelzi azt, hogy viselője házastársi kapcsolatban él.
A gyűrű tehát a szerelmesek jelképe, összekapcsolja a párt. A szerelem gyűrűje pedig jóslásra képes: megtudhatjuk, hogy mire lehet számítani a szerelemben, a párkapcsolat terén és mik várhatóak az érzelmek tengerén. Ha kíváncsi rá, hogy az Ön párkapcsolata hogy fog alakulni, kérje a gyűrű tanácsát!